• Noc Filmowa

Uczniowie klas 7- 8 uczestniczyli w Nocy Filmowej, która odbyła się 3 czerwca w Szkole Podstawowej w Słońsku.

Uczestnicy rozbili obozowisko w sali gimnastycznej, uczestniczyli w grach i zabawach aktywizujących grupę, były grillowane kiełbaski, pizza, konkurs kulinarny. Uczniowie wyciszali się podczas seansu filmowego. Niektórzy nie spali całą noc, jednak nie zabrakło im sił, aby pomóc porządkować salę. Zakończyliśmy imprezę wspólnym śniadaniem. Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mieliśmy liczne, atrakcyjne nagrody, smaczne jedzonko oraz napoje i owoce.

• Festyn z okazji Dnia Dziecka

Dnia 1 czerwca 2023 Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Rodziców całym sercem zaangażowała się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Dmuchane zamki, balonowe cuda, malowanie buzi, gry terenowe, zabawy sportowe, tęczowa niespodzianka, lody, gofry, frytki, popcorn, wata cukrowa, owoce-wszystko to sprawiło, że dzieci miały uśmiech na twarzy przez cały dzień. Ich entuzjazm i radość są naszą największą nagrodą. Dziękujemy bardzo Dyrekcji i Radzie Rodziców za zaangażowanie, poświęcony czas i energię, dzięki czemu można było zorganizować tę niezapomnianą imprezę. Dzieciństwo to niezwykły czas pełen radości, zabawy i nauki. W tym dniu nasze dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile, które zostaną w ich sercach na zawsze.

• Szanowni Rodzice - przeczytajcie!

Żyjemy w czasach nieograniczonych możliwości komunikowania się. Internet stwarza ogromne szanse wymiany wiedzy i doświadczeń, a w środowisku dzieci i młodzieży szczególnie popularne są serwisy społecznościowe, takie jak przede wszystkim Tik-Tok, Instagram i Facebook.

Najmłodsi czują potrzebę uczestniczenia w medialnej wspólnocie, publikowania osobistych treści i wymiany danych z rówieśnikami. Nie ma w tym nic złego, ale proszę pamiętać, że cyberprzestrzeń stwarza również ogromne zagrożenia.

• WITAMY W SP SŁOŃSK ! ! !

Szkoła Podstawowa im. Przyjaźni Narodów w Słońsku

Zajrzyj do nas. Jesteśmy szkołą kolorową i otwartą.

Stwarzamy możliwość rozwoju na każdym polu, ponieważ oferujemy szeroką gamę zajęć.

Nasi uczniowie osiągają sukcesy sportowe i naukowe.

Dbamy o zdrowie i rozwój fizyczny uczniów:

- klasy sportowe,

• Ptasie problemy

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w konkursie ornitologicznym organizowanym przez Parka Narodowy Ujście Warty”.

Tematyka konkursu dotyczyła ptasich problemów.

Konkurs obejmował kilka etapów tj. wyłonienie trzyosobowej drużyny na podstawie indywidualnego testu wiedzy, wybór miejsc badań, prace terenowe, dokumentacja fotograficzna, wykonanie prezentacji oraz zaprezentowanie efektów działań przed komisją z Parku Narodowego.

• Święta Majowe

W piątek 28 kwietnia 2023 r. odbył się uroczysty apel z okazji 1, 2 i 3 maja.

Klasa II a oraz II b przygotowała program artystyczny upamiętniający Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Wszyscy wykonawcy na scenie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało uroczysty charakter. Apel rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Później mali artyści przedstawili informacje na temat zbliżających się Świąt Majowych.

• Dzień Ziemi

W związku ze Światowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia 2023 roku, klasy 3a i 6b wybrały się do Lemierzyc aby wziąć udział w sprzątaniu naszej okolicy.

Celem akcji była edukacja z zakresu ochrony środowiska i poszerzenie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, a także promowanie pozytywnych, proekologicznych zachowań i upowszechnianie dobrych praktyk służących ochronie środowiska.

• UWAGA Rodzice!

28 kwietnia w godz. od 9.00 do 10.30 odbędą się kwalifikacje dzieci (rocznik 2010) do szczepienie ochronnego MMR (odra, świnka, różyczka) przez lekarza rodzinnego dr Danutę Żurowską na terenie szkoły.

Proszę wypełnić druk kwalifikacyjny do szczepienia, wydany przez higienistkę szkolną.

W/w szczepienie jest obowiązkowym szczepieniem ochronnym według obowiązującego kalendarza szczepień na terenie Polski.

• O uzależnieniach dzieci i młodzieży.

Czy znasz takie pojęcie, jak „uzależnienie”? Ostatnio bardzo wiele się o tym mówi…

Uzależnienie to taka sytuacja, w której człowiek nie może normalnie i spokojnie żyć bez kogoś lub czegoś. W pewnym sensie, wszyscy jesteśmy uzależnieni od wielu rzeczy, takich jak powietrze, woda lub jedzenie. W tym przypadku jednak, uzależnienie jest naturalne i normalne, można powiedzieć, że pozytywne i zdrowe. Takie rzeczy, jak woda czy owoce, są nam bowiem potrzebne do prawidłowego działania organizmu.

• Podsumowanie konkursu „Potrafię segregować’.

Celem konkursu była edukacja z zakresu ochrony środowiska i poszerzenie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów a także promowanie pozytywnych, proekologicznych zachowań i upowszechnianie dobrych praktyk służących ochronie środowiska.

Konkurs polegał na ocenie poprawności segregowania śmieci do odpowiednich koszy we własnych gabinetach. W konkursie dodatkowo można było zdobyć punkty za gazetkę w klasach dot.segregacji, plakat, zbiórkę: baterii, płyt CD, telefonów a także za posprzątanie na godzinie wychowawczej dowolnego terenu naszej gminy.

• Dzień świadomości autyzmu

W poniedziałek 03.04.2023 r. w naszej szkole było szczególnie niebiesko, a to za sprawą Dnia świadomości autyzmu, obchodzonego na świecie 2 kwietnia.

Niebieski kolor jest jednym z symboli autyzmu. Klasy 1-3 słuchały bajki terapeutycznej, czytanej przez panią pedagog Dorotę Graczyk, a klasy 7-8 oglądały film Śubuk. Samorząd szkolny p klas 4-6 przygotował apel, którego celem było podniesienie świadomości na temat tego schorzenia oraz wyrażenie swojej solidarności z osobami z autyzmem. Wszystkie te działania służyły poniesieniu świadomości nt spektrum autyzmu. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy, to od nas zależy jak inne osoby będą się z nami czuły, dobra i przyjazna atmosfera, oparta na empatii i wzajemnym szacunku może sprawić, że każdy dzień będzie wyjątkowy.